NA CZYM POLEGA PRZYGOTOWANIE SPRZĘTU DLA SZKOŁY? 

 

Wiemy jak ważny dla Państwa jest czas w jakim możecie uruchomić pracownię dla swoich uczniów. Bardzo chcielibyśmy zdjąć produkt z półki i wysłać go już na następny dzień roboczy. Proces przygotowania komputerów dla szkoły jest jednak bardziej skomplikowany. Od dokładnego wykonania każdego etapu zależy bowiem wysoka jakość produktów. Proces ten trwa od kilku dni do 2 tygodni w zależności od dostępności sprzętu i stopnia skomplikowania zamówienia. W okresach szczytu zamówień (początek i koniec roku szkolnego, przełom roku kalendarzowego) okres ten może ulec wydłużeniu nawet do 3 tygodni. O przybliżonym terminie realizacji zawsze informujemy Państwa po wysłaniu zapotrzebowania lub telefonicznie w czasie kompletacji zapotrzebowania.

 

 Czym jest proces Refurbishingu, jakie komputery proponujemy dla szkół i jak są przygotowywane?


 

PEWNE POCHODZENIE SPRZĘTU

 

Po latach doświadczeń wypracowaliśmy własne źródła pozyskiwania sprzętu. Wykupujemy sprzęt w dużych ilościach od firm leasingowych i pierwotnych użytkowników (korporacje, banki, duże instytucje). Taki wybór wpływa znacząco na:


Jakość  


Jest to w 100% sprzęt w konfiguracji do pracy biznesowej, który trwałością wykonania, użytych podzespołów i wydajnością zdecydowanie przewyższa modele przeznaczone dla rynku konsumenckiego. W latach wprowadzania na rynek sprzęt był w cenach nieosiągalnych dla zwykłego użytkownika, a teraz każdy może cieszyć się jego jakością.


Niską cenę


Omijamy pośredników i eliminujemy długi łańcuch dostaw podnoszący koszty. Ponadto sprzęt klasy biznesowej nie wymaga dużych nakładów finansowych w późniejszym użytkowaniu. To wszystko tworzy rozwiązania przyjazne dla budżetu.

 

 

 

 

 RZETELNE PROCESY REGENERACJI


    

W pierwszej kolejności każdy komputer lub laptop poddajemy certyfikowanemu kasowaniu danych, aby przekazany nam sprzęt nie trafił do nowych nabywców z wrażliwymi danymi pierwotnych użytkowników.


W kolejnym etapie dokładnie sprzęt testujemy, aby poznać jego parametry, stan zużycia i funkcjonalność, po czym decydujemy czy dany egzemplarz może trafić na rynek wtórny.


W przypadku jeżeli jego ogólny stan jest satysfakcjonujący, dokonujemy koniecznych napraw lub rekonfiguracji, uzupełniamy braki (np. klawisze, stopki), konserwujemy części mechaniczne, dokładnie czyścimy sprzęt przy użyciu specjalistycznej chemii i urządzeń, likwidujemy uszkodzenia mechaniczne.


W dalszej kolejności, jako Microsoft Registered Refurbisher instalujemy bezpłatny system operacyjny Microsoft Windows. Dodatkowo na dysku komputera tworzymy partycję do przywracania pierwotnego systemu, dzięki czemu nabywca sprzętu w łatwy sposób może dokonać reinstalacji oprogramowania w razie awarii.


Tak przygotowany komputer zostaje zapakowany w nowe, wytrzymałe i estetyczne opakowanie, które zapewni bezpieczną podróż do nowego użytkownika.

 

 


EFEKT

 
 

Wydajność


Wydajność sprzętu jest zdecydowanie satysfakcjonująca. Nawet 5 letni laptop doskonale obsługuje system operacyjny Windows 10 i pakiet Office, co pozwala na płynną pracę biurową, a odtwarzanie multimediów w dużej rozdzielczości nie stanowi dla takich maszyn większego problemu.


Estetyka


Dokładamy starań, aby także wizualnie sprzęt spełniał oczekiwania nowych użytkowników. Mamy sposoby, aby sprzęt wyglądał niemal jak nowy. Ewentualne rysy, czy wgniecenia są doskonale rekompensowane ceną.


Niezawodność


Awaryjność regenerowanego przez nas sprzętu jest znikoma, a każdy egzemplarz sprzętu obejmujemy w standardzie 12 miesięczną gwarancją. W przypadku jakichkolwiek problemów nasze Centrum Serwisowe stara się pomóc najpierw w drodze konsultacji telefonicznej lub mailowej, a jeżeli konieczna jest naprawa, w systemie door-to-door. Transport odbywa się oczywiście na nasz koszt. Bramka zgłaszania problemów znajduje się w tym  miejscu. Ponadto cały czas dysponujemy częściami zamiennymi do wszystkich sprzedawanych przez nas modeli, dzięki czemu możemy przez następne lata służyć Państwu szybkim i niedrogim serwisem pogwarancyjnym.