Komputery VAT 0%

   

Na mocy obowiązujących w Polsce przepisów, placówki oświatowe i organizacje charytatywne mogą nabywać sprzęt komputerowy z zerową stawką VAT. Pozwala to na znaczne optymalizowanie kosztów związanych z wyposażaniem pracowni komputerowych, klas i sal lekcyjnych oraz gabinetów dydaktycznych. Łatwo policzyć, że przystępując do programu Euroschola, każda placówka oświatowa zyskuje 23% wartości sprzętu, co pozwala kupować komputery dla szkół niemal o ¼ taniej! 

 

Komputery dla szkół z zerową stawką VAT-u

Na mocy ustawy o podatku towarów i usług, art. 83 ust. 1 pkt 26 oraz art 43 pkt 9, sprzęt komputerowy mogą kupować m.in.:

  szkoły oraz przedszkola,

  uczelnie i szkoły wyższe,

  placówki opiekuńczo-wychowawcze

 organizacje charytatywne, edukacyjne lub humanitarne, przekazujące nieodpłatnie sprzęt komputerowy do szkół.

 

Program Euroschola, do którego w ciągu 20 lat zgłosiło się ponad 16 000 placówek, pozwala minimalizować wszelkie formalności, które muszą spełnić placówki, by móc kupować komputery dla szkół z zerową stawką VAT-u. Wszystkie niezbędne dokumenty wypełniane są w sposób automatyczny, a dostępne formularze oraz druki zamówień sporządzane są zgodnie z aktualnymi przepisami.

 

Nie tylko komputery stacjonarne dla szkół

Korzystające z programu szkoły mogą kupować nie tylko komputery na VAT zero procent. Ulgą objęty jest także zakup dodatkowych urządzeń komputerowych, takich jak:

•  monitory,

•  serwery,

•  drukarki,

•  skanery,

•  routery, modemy, switche i inne urządzenia do cyfrowej transmisji danych.

Dostarczając nowoczesne i kompleksowo wyposażone pracownie komputerowe do szkół i placówek dydaktycznych, nieustannie podnosimy jakość kształcenia w instytucjach oświatowych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i formalności, jakie generuje zakup sprzętu komputerowego. Mając na względzie nieustanny rozwój technologii informatycznych, dokładamy wszelkich starań, by do uczestniczących w programie szkół trafiały nowoczesne komputery stacjonarne, laptopy, drukarki i urządzenia elektroniczne.