Euroschola – komputery przyjazne dla budżetu

Euroschola.eu to program kompleksowych rozwiązań informatycznych i sprzętowych dla placówek edukacyjnych. Umożliwiamy komputeryzację polskich szkół w sposób przyjazny dla ich budżetu i dla środowiska naturalnego. Jako partner Microsoft wdrażamy najnowsze, bezpłatne rozwiązania programowe na urządzeniach renomowanych producentów. Wspieramy szkoły prowadząc cykliczne programy dofinansowania.

 

Serwis ten jest interaktywną kontynuacją Programu „Polska Szkoła w UE”, działającego nieprzerwanie od 1999 roku, a pod obecną nazwą od 2008 roku.

W chwili obecnej przyjmujemy rezerwacje na notebooki i komputery w ramach projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Szczegóły znajdują się tutaj: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola 

 Program Euroschola – długie tradycje i wiele korzyści

 
Program działa już od 20 lat
Oferujemy komputery z 0% VAT
Dostarczyliśmy komputery szkolne do ponad 11 000 placówek
Codziennie ponad 100 000 użytkowników korzysta z urządzeń pochodzących z programu
W swojej ofercie posiadamy ponad 1000 produktów
Współpracujemy z firmą Microsoft w zakresie dotowanych rozwiązań dla szkolnictwa
Dofinansowujemy modernizację pracowni informatycznych w placówkach oświatowych
Regularnie pozyskujemy sprzęt z firm i instytucji, który po regeneracji dostarczany jest szkołom
Sprzęt dostarczany w ramach programu objęty jest nawet 5-letnią opieką serwisowo-gwarancyjną

 

 

 


 

Komputery z zerową stawką VATu

Już ponad 16 000 placówek oświatowych zarejestrowało się w programie Euroschola. Naszym celem jest kompleksowe wspieranie szkół i innych instytucji edukacyjnych w zakresie sprzętu komputerowego, oprogramowania i szeroko rozumianej technologii informatycznej. Przystąpienie do programu pozwala przedszkolom, szkołom i uczelniom wyższym — zarówno publicznym, jak i prywatnym — nabywać komputery z 0-procentową stawką VAT.

   

Komputer dla nauczyciela i ucznia – 0% VAT i markowy sprzęt 

W Euroschola.eu wspieramy procesy dydaktyczne przy wykorzystaniu używanych technologii IT największych światowych producentów. Program pozwala wyposażać pracownie komputerowe, sale i gabinety dydaktyczne w wysokiej jakości notebooki, komputery, monitory, stacjonarne i mobilne pracownie komputerowe, stanowiska do obsługi dzienników elektronicznych, drukarki, projektory, tablice interaktywne i oprogramowanie.

 

Dostępne w ramach Euroschola.eu darmowe rozwiązania programowe oraz tanie i niezawodne rozwiązania sprzętowe oraz wsparcie techniczne w całym okresie użytkowania sprzętu, prowadzą do rozwoju szkolnictwa oraz poprawy jakości pracy przy równoczesnej dbałości o środowisko naturalne.

 

Wyróżnienia

Posiadamy certyfikat Microsoft® Authorized Education Partner. To znaczy, że możemy oferować autoryzowanym jednostkom edukacyjnym produkty Microsoft w specjalnych cenach. Ponadto mamy status Microsoft Registered Reurbisher. To pozwala nam dostarczać odnowione komputery z preinstalowanym oryginalnym oprogramowaniem Microsoft użytkownikom akademickim, organizacjom charytatywnym, i innym, specjalnie zatwierdzonym odbiorcom.

 

Duży zasięg!

Działamy na terenie całej Polski dzięki przyjaznej, internetowej witrynie Programu oraz terminowej pracy przewoźników. Pracujemy w miejscu podobnym do większości szkół. Odnowiliśmy starą szkołę, tzw. 1000-latkę. Dla zachowania atmosfery miejsca, nie usunęliśmy z korytarzy dzwonków wzywających na lekcję. Koordynatorzy Programu pracują w sali, która kiedyś była klasą geograficzną. Na jednej ze ścian wciąż wisi wielka mapa Polski, na której zaznaczamy szkoły będące częścią Programu. Możemy polecić Państwu urządzenia oferowane w Programie, ponieważ sami jesteśmy ich użytkownikami.