Euroschola – komputery przyjazne dla budżetu


Euroschola.eu to program kompleksowych rozwiązań informatycznych dla placówek edukacyjnych. Umożliwiamy komputeryzację polskich szkół w sposób przyjazny dla ich budżetu. Dbamy przy tym o środowisko naturalne. Jako partner Microsoft wdrażamy najnowsze rozwiązania na urządzeniach najlepszych producentów. Dobieramy bezpłatny lub dotowany system i oprogramowanie. Zapewniamy jego legalność. Wspieramy szkoły prowadząc cykliczne programy dofinansowania.

Serwis ten jest interaktywną kontynuacją Programu „Polska Szkoła w UE”. Działamy nieprzerwanie od 1999 roku, a pod obecną nazwą od 2008 roku.

Co zyskujesz dołączając do Euroschola?

Komputery z zerową stawką VATu

Wspieramy szkoły i placówki edukacyjne! Dostarczamy sprzęt komputerowy, oprogramowanie i szeroko rozumianą technologię informatyczną. Ułatwiamy placówkom oświatowym zakupy komputerów z 0-procentową stawką VAT. Ponad 16 000 przedszkoli, szkół i uczelni wyższych zarejestrowało się w Euroschola. Niezależnie czy reprezentujesz jednostkę publiczną, czy prywatną, dołącz do nas!

Komputer dla nauczyciela i ucznia – 0% VAT i markowy sprzęt

W Euroschola wspieramy edukację przy wykorzystaniu używanego sprzętu IT. Komputery regenerowane to urządzenia od największych światowych producentów. Gwarancję jakości zapewniają marki HP, Lenovo, Dell, Fujitsu-Siemens, Apple, Toshiba.

Tanie komputery dla szkół

Euroschola pozwala wyposażać szkoły w niedrogi sprzęt poleasingowy. Oferujemy wysokiej jakości notebooki, komputery stacjonarne i monitory. Tworzymy szkolne pracownie komputerowe i pracownie mobilne. Zapewniamy stanowiska do obsługi dzienników elektronicznych. Uzupełniamy wyposażenie o drukarki, projektory, tablice interaktywne i oprogramowanie.

Pozytywny wpływ na rozwój szkolnictwa

Euroschola.eu to darmowe rozwiązania programowe, tanie i niezawodne rozwiązania sprzętowe. Do tego oferujemy wsparcie techniczne w całym okresie użytkowania sprzętu 

Program Euroschola działa już od 20 lat

Dofinansowujemy modernizację pracowni informatycznych w placówkach oświatowych
Urządzenia pozyskujemy bezpośrednio z firm i instytucji działających na terenie kraju i UE
Współpracujemy z firmą Microsoft w zakresie dotowanych rozwiązań dla szkolnictwa
Oferujemy komputery z 0% VAT
Dostarczyliśmy komputery szkolne do ponad 11 000 placówek
Codziennie ponad 100 000 użytkowników korzysta z urządzeń pochodzących z programu
W swojej ofercie posiadamy ponad 1000 produktów
Sprzęt dostarczany w ramach programu objęty jest nawet 5-letnią opieką serwisowo-gwarancyjną

Wyróżnienia

Posiadamy certyfikat Microsoft® Authorized Education Partner. To znaczy, że możemy oferować autoryzowanym jednostkom edukacyjnym produkty Microsoft w specjalnych cenach. Ponadto mamy status Microsoft Registered Reurbisher. To pozwala nam dostarczać odnowione komputery z preinstalowanym oryginalnym oprogramowaniem Microsoft użytkownikom akademickim, organizacjom charytatywnym, i innym, specjalnie zatwierdzonym odbiorcom.

Pracujemy lokalnie, działamy globalnie!

Pracujemy w miejscu podobnym do większości szkół. Odnowiliśmy starą szkołę, tzw. 1000-latkę. Dla zachowania atmosfery miejsca nie usunęliśmy z korytarzy dzwonków wzywających na lekcję. Koordynatorzy Programu pracują w sali, która kiedyś była klasą geograficzną. Na jednej ze ścian wciąż wisi wielka mapa Polski. Zaznaczamy na niej szkoły będące częścią Programu. Sami jesteśmy użytkownikami urządzeń oferowanych w Euroschola. Działamy natomiast na terenie całej Polski! Rozwijamy naszą przyjazną witrynę, a dostawę powierzamy sprawdzonym przewoźnikom.