Zmiany w licencjonowaniu Microsoft!

  • Dodane przez: hg_admin
  • 10.09.2021

Microsoft wprowadza nową ścieżkę zamawiania licencji wieczystych (mogą być znane pod nazwami: stanowiskowe, dożywotnie, MOLP, OPEN, perpetual).

Od 1 stycznia 2022 będzie można je zamawiać wyłącznie taką samą ścieżką jak licencje subskrypcyjne (znane jako: chmurowe, CSP, Office 365 A1, A2, A3, Microsoft 365). Rok 2021 jest okresem przejściowym. W tym przejściowym czasie mają Państwo wybór - realizacja zamówienia w stary sposób w wyższych cenach lub w nowy sposób, w starych cenach. Różnica w cenie narzucona jest przez Microsoft i ma zachęcić klientów do nowego modelu zamawiania.

Nowy sposób zamawiania nie wpływa na produkt. Wciąż otrzymujecie Państwo licencję stanowiskową, dożywotnią. Dotychczas posiadane licencje wciąż są ważne!

TAK BYŁO: Zamawiając licencję Office 2019 Standard MOLP, Office 2019 Professional MOPL, Windows Server mogli Państwo po prostu oświadczyć, że są placówką edukacyjną, opłacić fakturę i podać nam kilka danych kontaktowych do zarejestrowania licencji. My składaliśmy dla Państwa zamówienie, a Microsoft przesyłał Państwu dane licencji. Licencje były podpinane pod Państwa konto w witrynie Microsoft Volume Licensing Service Center (VLSC): https://www.microsoft.com/Licensing/servicecenter/default.aspx

TAK JEST: Status każdej placówki edukacyjnej musi zostać pozytywnie zweryfikowany przez Microsoft. Dlatego najpierw klient zostanie poproszony o wypełnienie formularza na wskazanej stronie i utworzenie domeny z końcówką onmicrosoft.com, pod którą podpinane będą wszystkie zakupione licencje. Weryfikacja leży po stronie Microsoft, składanie zamówienia po naszej. Łańcuch zamawiania nie ulega zmianie: Szkoła --> Euroschola --> Microsoft.

POPROWADZIMY PAŃSTWA KROK PO KROKU!

Po dokonaniu zamówienia prześlemy Państwu szczegółową instrukcję wraz z linkami do rejestracji.


W naszym odczuciu wprowadzone zmiany pozwolą łatwiej zarządzać posiadanymi licencjami i być może zachęcą do korzystania w przyszłości z rozwiązań chmurowych.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.