#nauka w domu cz. I

  • 19.03.2020

W ciągu najbliższych kilku tygodni, przeprowadzony zostanie 'eksperyment' edukacyjny na kilku milionach uczniów. Jako entuzjaści nowych technologii wierzymy, że z tej nagłej sytuacji wszyscy wyjdą zwycięsko - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Kto wie, być może okaże się, że nauczanie online, konieczność większej współpracy z rodzicami w zakresie edukacji, a także wzięcie odpowiedzialności przez uczniów (tych starszych) za realizację postępów, wpłynie korzystnie na efekty nauczania?
 
Zrobimy co w naszej mocy, aby dostarczyć Państwu przydatne (i niedrogie) narzędzia do realizacji postawionych przed Państwem celów.
Z pewnością znane są już Państwu zasoby Ministerstwa Edukacji z poradami dotyczacymi organizacji zajęć dydaktycznych w systemie zdalnym:
 
1. Propozycje materiałów dydaktycznych, plan lekcji na każdy dzień - https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
2. Pełna lista narzędzi pracy zdalnej i darmowych, ogólnodostępnych zasobów niezbędnych do zorganizowania lekcji, a także poradniki, kursy i webinary - https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/zdalna-klasa
3. Ogólne porady - https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-informacje-dla-dyrektorow
4. Nasz wybór! #zostańw domu sztuka przyjdzie do Ciebie! https://www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=17.03.2020_-_MKiDN

 

Narządzia, które proponuje Euroschola:

 

Proponujemy zakup lub wynajem notebooków do pracy zdalnej tutaj
 
Aby zwiększyć ergonomię stanowiska pracy, polecamy zestawy dokujące z monitorami tutaj i tutaj
 
 
W sprawie wynajmu prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@euroschola.eu lub wynajem@evk.pl