Edukacja zdalna z Euroschola i informacja o bezpieczeństwie dostaw

  • Dodane przez: Hanna
  • 18.03.2020

Szanowni Państwo,

Odpowiadając na pojawiające się od piątku pytania ze strony placówek oświatowych, przygotowaliśmy kilka ważnych informacji.

Nadmienię, że w okresie najbliższych tygodni planujemy utrzymać płynną pracę na produkcji. Dział obsługi klienta, choć oddelegowany do świadczenia pracy z domu, jest dostępny mailowo i telefonicznie.

I.                    Udostępniamy wynajem urządzeń do prowadzenia edukacji online

Jeśli w najbliższym czasie prowadzone przez Państwa placówki oświatowe muszą zapewnić kontynuację edukacji zdalnie, ale nie możecie Państwo pozwolić sobie na zakup urządzeń, to mamy dla Państwa rozwiązanie.

Przeznaczamy większość naszych zasobów magazynowych na wynajem, bez konieczności zakupu. Mogą Państwo wynająć u nas notebooki i komputery dla nauczycieli, a nawet dla uczniów. W celu uzyskania szerszych informacj i wycenę usługi prosimy pisać na adres wynajem@evk.pl lub biuro@euroschola.eu

Notebooki zawierają już pakiet Open Office i - nieodpłatnie, aplikację helpdesk. Jeśli uczeń lub nauczyciel napotka na problem z urządzeniem, to nasi technicy połączą się z komputerem zdalnie i od ręki rozwiążą problem. Pomoc techniczna będzie świadczona nieodpłatnie w godzinach od 7:00 do 15:00. Ze względu na szczególną sytuację uruchamiamy także dyżur wieczorny, między godziną 15:00, a 22:00, za dodatkową opłatą.

Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie, notebooki będą wydawane losowo, w konfiguracji nie mniejszej niż: Intel Core i3-2 generacji, 4 GB RAM, 250 GB HDD.

II.                  Ciekawa informacja: Na stronie Ministerstwa Edukacji znajdą Państwo listę narzędzi i źródeł, z których mogą Państwo czerpać, prowadząc zajęcia online! Link do strony: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online

 

III.                Informacja w sprawie bezpieczeństwa odbioru dostawy i użytkowania sprzętu IT w okresie wzmożonej ochrony przed wirusami

W EVK zawsze dbaliśmy o higienę pracy, z uwagi na ochronę zdrowia naszych pracowników. Wszystkie urządzenia wprowadzane do magazynów były w momencie przyjęcia czyszczone, aby chronić osoby wykonujące późniejsze etapy realizacji zlecenia. Do czyszczenia wykorzystujemy specjalistyczne środki do elektroniki, a także alkohol, który wykazuje działanie dezynfekujące.

Mając na uwadze Państwa komfort i bezpieczeństwo, wdrożyliśmy dodatkowe środki ostrożności. Jeśli mimo wszystko chcieliby Państwo, abyśmy zamówienie dosłali w późniejszym terminie, a do tego czasu przechowali je w magazynie, prosimy o wiadomość mailową.

IV.                Jak samemu odkażać urządzenia?

Gdyby chcieli Państwo dodatkowo dezynfekować zakupione lub wypożyczone u nas urządzenia, bardzo prosimy stosować wyłącznie profesjonalne środki do czyszczenia elektroniki (nie stosować płynów do dezynfekcji np.: rąk.). W przypadku braku dostępności na rynku profesjonalnych produktów (lub ich wygórowanej ceny), proponujemy samodzielne stworzenie płynu odkażającego.  Wystarczy sporządzić roztwór alkoholu izopropylowego z wodą destylowaną, w proporcji 7:3. Następnie należy lekko nasączyć tkaninę, lub ściereczkę bezpyłową i dokładnie przetrzeć klawiaturę, myszkę, lub obudowę urządzenia. Płynu nie wolno wylewać na urządzenie lub matrycę. Tkanina musi być dokładnie odsączona. Wilgoć uszkadza elektronikę, dlatego zalecamy szczególną ostrożność.

Liczymy, że rozwialiśmy Państwa ewentualne wątpliwości. Gdyby mieli Państwo więcej pytań, prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy!